5 aydır batık şikayeti bulunan Damla Hanım,  sağ ayak başparmak tırnağında daha önce 2 kez darbe durumunun yaşandığını, son darbe olayından itibaren tırnak yapısının gidişatının bir türlü yoluna girmediğini paylaştı. Yapılan klinik değerlendirmeyle deforme yapıya bağlı batık sorunlarının ve beraberinde eşlik eden kısmî mantar tablosunun meydana geldiği gözlendi. Sağ ayak başparmak tırnağı üzerinde oluşan deformasyon durumu her iki kanat üzerinde de batık durumunu oluşturmuş durumda. Bir dönem evde yapılan müdahalelerle alınan batıklar tırnak kanatlarının kısa kalmasına ve gömülmenin derinleşmesine neden olmuş. Mevcut tabloya endike olan tüm faktörlerle ilgili bilgilendirmeler müşterimize sağlandı.

Yapılan ilk fiziki değerlendirme ile tırnak üzerinde hafif küretaj işlemi ve batığa yönelik ana tedavilerden biri olan Omega Tel Uygulaması’nın başlanması uygun görüldü. Podolog değerlendirmesi ile yapılan tedavi planı ve süreci müşteriye aktarıldı. Müşteri onayı doğrultusunda ilk randevusunda tedavi süreci 27.10.2018 tarihinde başlatıldı.

Belirli aralıklarla sağladığımız kontroller ve müşterimizin sürece olan bağlılığı sonucunda tırnak üzerinde gözle görülür iyileşmeler sağladık. 29.12.2018 tarihinde tüm tel uygulaması sürecini sonlandırdık ve müşterimiz tercihen ayak bakımlarıyla bizi ziyaretlerde bulunmaya devam ediyor.

kadinvekadin.net/tirnak-batmasiyla-nasil-bas-ettim.html

Serdar Esentürk

Serdar Esentürk

Kocaeli Üniversitesi Podoloji programı mezunu (2015).

Bir Yanıt Bırakın