fbpx

Analiz Uygulamaları

Analiz uygulamaları, çeşitli dijital ve non-dijital araçların kullanımıyla ayak üzerinde ölçü ve denge durumunun değerlendirilmesine olanak tanır.

4.9
Memnuniyet garantisi
(5 üzerinden)

Genel Bakış

Analiz uygulamaları, Podolojik Yaklaşımlar’ın ölçme, değerlendirme ve dijital veriye dönüştürme gibi bilgilerin elde edildiği işlemleri baz alır. Analizler hem dijital destekli biyomekanik araçları hem de fiziki (elle) muayeneleri barındırabilir.

Podolojik Yaklaşımlar’da analizlerin amacı ayağı yakından tanımak, olası risk durumlarını saptamak ve bunlara karşı önlem adımlarını oluşturmak, mevcut ayak sorunları üzerinde daha etkili uygulamaların doğru işlem planlarını yapmak gibi ayrıcalıklar sunmaktır. Analiz sistemleri bir podolog ve tabip işbirliğinde de sağlanabilir.

Seyret

Analiz Uygulamalarının Türleri

Analiz uygulamaları temelde gruplandırılmış bir düzen içerisinde listelenmese de çoğu zaman lüzum halinde tercih edilip uygulanır. Ayakta şüphe uyandıran durumlara yönelik uygulanan analiz sistemleri temelde 3 tanedir.

Bu uygulamalar sadece podolog tarafından uygulandığında etkilidir. Bkz: Podolog kimdir?

Sıkça Sorulan Sorular

Analiz uygulamaları tümü ülkemizde bütünüyle tek bir branş adı altında henüz  ele alınmaktadır. Örneğin ayağın ortopedik değerlendirmesi bir hastanede tabip kontrolünde sağlanırken ayağın gerekli aparat destekleri ortez/protez branşları çatısı altında ele alınmaktadır. Bu, işlemlerin erişilebilir olması konusunda zorluk yaratabildiğinden ek zaman ve ek masraf anlamına da gelebilmektedir.

Ayak sağlığı ile ilgili analiz sistemlerinin tümünün bir açtı altında toplanması kolaylık ve çabukluk sağlamaktadır. Podoworld® markası altında analiz sistemlerinin tümünden tek seferde yararlanabilirsiniz.

Analizler ayağın fiziki yapısına doğrudan bir etki etmediğinden ağrı oluşturmaz. Sadece tabanlık uygulamalarının ilk 10 günlük süreçte nadiren de olsa geçici kabul edilen hafif sızılar yaratabildiği bilinmektedir.
Ayakta basınç sorunu olan ve buna bağlı ağrı hisseden, diyabetli bireyler, ayakta kemik deformasyonu olanlar, sıklıkla ayakta kalan ya da yürüyüş yapan kişiler, sporcular ve ileri yaştakiler ayak analizi işlemlerini tercih edebilir.
Analizler lüzum halinde yapılır. Temelde tek seferlik uygulanır. Tabanlık uygulamalarının yılda 1 kontrolü önerilmektedir.

Bize Ulaşın

Ücretsiz bilgi ve danışmanlık randevunuzu oluşturmak için bizi hemen arayın.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi 09.00 – 19:00
Salı
09.00 – 19:00
Çarşamba
09.00 – 19:00
Perşembe
09.00 – 19:00
Cuma
09.00 – 19:00
Cumartesi
09.00 – 19:00
Pazar
Kapalı