fbpx

Bakım Uygulamaları

Bakım uygulamaları, çeşitli motor ve freze ekipmanlarının kullanımıyla ayak cildine ve tırnaklara sağlanan etkili ve temel girişimlerdir.

4.9
Memnuniyet garantisi
(5 üzerinden)

Genel Bakış

Bakım uygulamaları Podolojik Yaklaşımlar’ın %70 oranındaki bütünlüğünü oluşturur. Ayak sorunlarına yönelik alternatif yöntemlerine kıyasla çok daha etkili ve hızlı çözüm sunabilen bu girişimler Podoloji’nin kemik yapısı olarak da tanımlandırılabilir.

Podolojik motor ve freze ekipmanlarının kullanımıyla cilt ya da tırnak üzerindeki küretaj işlemleri üniversite mezunu olan podolog kontrolünde sağlanır. Podologlar ayak sorunlarına yönelik hangi işlemlerin ve hangi aralıklarda uygulanabileceği konusunda gerekli yeterliliğe sahiptir. Bu doğrultuda ayak sorunlarına cerrahi yaklaşımdan önce ilk olarak bir podolog kontrolünde bulunmak önemlidir.

Seyret

Bakım Uygulamalarının Türleri

Bakım uygulamalarının işlem metodu, süresi ve gerekirse takip aralığı mevcut ayak sorunlarının yaygınlığına göre değişiklik gösterebilir. Bu uygulamalarda olası patolojik durumlara karşı tabip desteği ile ilaç tedavisi işlemlere entegre edilebilir. Ayrıca birtakım bakım uygulamaları ayak sağlığını korumaya yönelik çeşitli krem ve bitkisel solüsyon destekleri önerebilir.

Bu uygulamalar sadece podolog tarafından uygulandığında etkilidir. Bkz: Podolog kimdir?

Sıkça Sorulan Sorular

Bakım uygulamaları ülkemizde henüz beklenen yaygınlığa sahip değildir ve bu doğrultuda toplumun birçok kesimi henüz Podolojik Yaklaşımlar’ın farkındalığından uzaktır. Bu durum çoğu ayak sorununun ileri bir hal almasıyla sonuçlanmaktadır. 

Bakım girişimlerinin tümü ağrının kaçınılmaz olduğu enfeksiyon, derinleşen nasır, ilerlemiş kemik deformasyonları ve cilde baskı yapan tırnak sorunları gibi tablolarda sadece işlem esnasına ait saniyelik ağrılar hissettirebilir. Bu durum beklenilenin aksine kalıcı ağrılar bırakmaz ve geçicidir. Çoğu uygulama işlem sonrası anında rahatlama hissine kolayca kavuşur. Yani hayır, alternatiflerine kıyasla bakım uygulamaları yönteminden kaynaklı hiçbir ağrı oluşturmaz.
Ayak sorunu şikayeti bulunan tüm bireyler bir podolog değerlendirmesinde bulunabilir. Podolog kontrolünde işlem gereği olan her tabloya gerekli yaklaşım sağlanır. Dolayısıyla işlem ihtiyacı gerektiren her tablo bakım işlemlerini tercih edebilir. Sadece "Medikal Ayak Bakımı" talep üzerine ve en az 1 aylık aralıklarda uygulanır.
Ayak sorunun yaygınlığı ve evre boyutuna göre bakım uygulamalarının periyodik takip aralıkları bulunmaktadır. Bu aralık en az 2 hafta olmak kaydıyla podolog tarafından planlanır. Çoğu zaman periyodik takip aralığı 1 ay şeklindedir.

Bize Ulaşın

Ücretsiz bilgi ve danışmanlık randevunuzu oluşturmak için bizi hemen arayın.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi 09.00 – 19:00
Salı
09.00 – 19:00
Çarşamba
09.00 – 19:00
Perşembe
09.00 – 19:00
Cuma
09.00 – 19:00
Cumartesi
09.00 – 19:00
Pazar
Kapalı