fbpx

Tel Uygulamaları

Tel uygulamaları, batık sorunlarında tırnağa özel olarak çeşitli boy ve uzunlukta ayarlanan parçaların bir arada kullanılmasıyla sağlanan etkili ve temel girişimlerdir.

4.9
Memnuniyet garantisi
(5 üzerinden)

Genel Bakış

Tel uygulamaları, Podolojik Yaklaşımlar’ı alternatif diğer uygulamalardan farklı kılan eşsiz girişimleri barındırır. Tel sistemleri, batık tırnak üzerine uygulandığında etkinlikleriyle kısa sürede ve etkili çözümü sağlamalarıyla tırnak çekimi, batık alımı, diğer cerrahi girişimler gibi derin uygulamaların önüne geçiyor.

Genel itibariyle titanyum özellikli tellerin mevcut batık sorununa odaklı biçimlendirilmesiyle ve biçimlendirilmiş bu telin tırnak üzerine yerleştirilerek gerilme kuvvetinin sağlanması bu işlem grubunun temelini esas alır.

Tel Uygulamalarının Çeşitleri

Tel uygulamalarının işlem metodu, süresi ve gerekirse takip aralığı mevcut batık sorunlarının yaygınlığına, derinliğine göre değişiklik gösterebilir. 

Bu uygulamalar sadece podolog tarafından uygulandığında etkilidir. Bkz: Podolog kimdir?

Sıkça Sorulan Sorular

Bakım uygulamaları ülkemizde henüz beklenen yaygınlığa sahip değildir ve bu doğrultuda toplumun birçok kesimi henüz Podolojik Yaklaşımlar’ın farkındalığından uzaktır. Bu durum çoğu ayak sorununun ileri bir hal almasıyla sonuçlanmaktadır. 

Tel girişimlerinin tümü ağrının kaçınılmaz olduğu enfeksiyon, derinleşen ya da parçalanmış batık gibi sorunlarda sadece işlem esnasına ait saniyelik ağrılar hissettirebilir. Bu durum beklenilenin aksine kalıcı ağrılar bırakmaz ve geçicidir. Çoğu uygulama işlem sonrası anında rahatlama hissine kolayca kavuşur. Yani hayır, alternatiflerine kıyasla tel uygulamaları işlem esaslı hiçbir ağrı oluşturmaz.
Hafif ya da ileri tablolardaki her türlü batık sorunu podolog değerlendirmesiyle uygulanabilir. Gecikilmiş ya da çok daha ileri bir hal alarak riskli olan durumlar tabip yönlendirmesine tabi tutulabilir.
Batık sorunun yaygınlığı ve evre boyutuna göre tel uygulamalarının periyodik takip aralıkları bulunmaktadır. Bu aralık ortalama 1 ay olmak kaydıyla podolog tarafından planlanır ve her ay düzenli müdahale gerektirebilir.

Bize Ulaşın

Ücretsiz bilgi ve danışmanlık randevunuzu oluşturmak için bizi hemen arayın.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi 09.00 – 19:00
Salı
09.00 – 19:00
Çarşamba
09.00 – 19:00
Perşembe
09.00 – 19:00
Cuma
09.00 – 19:00
Cumartesi
09.00 – 19:00
Pazar
Kapalı