0 (216) 553 34 36 iletisim@podoworld.com.tr Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bakımlar

Deforme Tırnak Bakımı

Deforme Tırnak Bakımı, tırnak üzerinde daha önce yaşanan çeşitli travma ya da operasyon durumları sonucu tırnakta oluşan kalıcı şekil bozukluğu durumuna karşı uygulanan bir bakımdır.

Ayakta darbe, operasyon (tırnak çekimi vb), yanlış ayakkabı seçimi, yanlış tırnak kesimi, sürekli kullanılan bazı ilaçların kullanımı gibi nedenlerle tırnak üzerinde meydana gelen şekil bozukluğu ve buna bağlı oluşan kalınlaşma durumu her yaşta uygulanabilir. Deformasyon durumu erken dönemde fark edilip podolog kontrolünde takibe alındığında çözüme kavuşabilir. Uzun süreli geçmişe sahip tırnaklarda ise kalıcı şekil bozukluklarının oluşması çok yaygındır. Dolayısıyla ev koşullarında sağlanamayacak şekilde düzenli teknik bakım gerektirebilir.

Deforme Tırnak Bakımı ne kadar sürer?

Temel ayak muayenesi ile birlikte deforme tırnak bakımı işlemi yaklaşık yarım saat sürer (ilk muayene ~10 dakika, bakım işlemi ~20 dakika; toplamda ~30 dakika) ve takip gerektiren bir uygulamadır. Aylık süreçlerde planlanan bakım aralığı devam eder. Deforme tırnak sayısı ve yaygınlık durumuna göre işlem süreleri farklılık gösterebilir. Kalınlaşmanın tırnak üzerinden arınması birkaç ay sürer. Podolog değerlendirmesiyle deforme tablo solüsyonlarla desteklenebilir. Deforme durumda tırnak yatağı sorunu söz konusuysa tablonun nüks etme ihtimali yüksektir. Düzenli bakım aralığı gerektirebilir.

Bu Uygulamanın Temel Özellikleri

Deforme Tırnak Bakımı aşağıda yer alan niteliklere sahip bir Podolojik Yaklaşım’dır.

  • Ağrısızdır.
  • Etkilidir.
  • Risk oluşturmaz.
  • Çok yönlüdür.
  • Diyabetli dostudur.
  • Koruyucudur.
X