0 (216) 553 34 36 iletisim@podoworld.com.tr Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bakımlar

Nasır Bakımı

Nasır Bakımı, vücudun cilt üzerinde oluşturduğu savunma mekanizmasının bir göstergesi olan nasırlı bölgenin Podolojik Yaklaşımlar’ın temelini oluşturan frez ve motorlu cihazların kullanımıyla tamamının temizlenmesi işlemidir.

Ayakta genelde baskı, sürtünme ve darbeye bağlı gelişen nasırlı doku üzerinde uygulanan bu bakım işlemi her yaş grubuna uygulanabilir. Cilt üzerindeki kalınlaşma belirtisi göstererek zamanla ağrılı bir hal alabilir. Nasır Bakımı birtakım cilt hastalıkları ve özel durumalar (yara, enfeksiyon vb) dışında herkese ağrısız şekliyle podolog kontrolünde yapılabilir.

Nasır Bakımı ne kadar sürer?

Temel ayak muayenesi ile birlikte nasır bakımı işlemi yaklaşık yarım saat sürer (ilk muayene ~10 dakika, nasırın temizliği ~15-60 dakika; toplamda ~25-70 dakika) ve takip gerektiren bir uygulamadır. Aylık randevu aralıklarıyla takibi yapılan nasırlı doku üzerinde lüzum halinde ilerleyen randevularda da işle uygulanabilir. Nasırın oluşumu baskıdan kaynaklı ise aparat desteği ya da analizle belirlenen tabanlık girişimi gibi ek hizmetler gerekebilir. Nasırlı dokunun çözüme ulaşması yerleştiği bölge, tutunduğu cilt dokusu, nemlendirici desteği, yaş faktörü ve kronik rahatsızlıklara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Temelde nasırın arınması tek seanslık bir uygulamadır.

Bu Uygulamanın Temel Özellikleri

Nasır Bakımı aşağıda yer alan niteliklere sahip bir Podolojik Yaklaşım’dır.

  • Ağrısızdır.
  • Etkilidir.
  • Risk oluşturmaz.
  • Çok yönlüdür.
  • Diyabetli dostudur.
  • Koruyucudur.
X