0 (216) 553 34 36 iletisim@podoworld.com.tr Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bakımlar

Mantarlı Tırnak Bakımı

Mantarlı Tırnak üzerinde uygulanan hastalıklı dokunun Podolojik frez ve motorlu cihaz kullanımıyla kürete edilmesi işlemidir. Mantarlı Tırnak Bakımı sadece podolog tarafından uygulanan tırnağın artık vücuda ait olmayan kısımlarının medikal yolla temizlenmesi işlemidir.

En sık rastlanan ayak sorunlarından biri olan tırnak mantarı tablosuna karşı uygulanan bakım işlemi her yaş grubunda yapılabilir. Özellikle ileri yaşla birlikte görülme sıklığı artan kişilerde, ayağın neme maruz kalmasıyla sürekli olarak mantar riski bulunanlarda ve kronik rahatsızlıkları olanda Mantarlı Tırnak Bakımı’nı tercih edilir.

Mantarlı Tırnak Bakımı ne kadar sürer?

Temel ayak muayenesi ile birlikte bakım işlemi yaklaşık 40 dakika sürer (ilk muayene ~10 dakika, bakım işlemi ~20-60 dakika; toplamda ~30-70 dakika) ve takip gerektiren bir uygulamadır. İlk randevuya kıyasla aylık bazda oluşturulan seanslarda işlem süresi kısalabilir. Mantar durumu söz konusu olduğunda bakım işlemine ek olarak tabip kontrollü ilaç tedavisi de gerekebilmektedir. Çoğu zaman mantara bağlı gelişen tırnaktaki şekil bozukluğu beraberinde batık ağrıları da yaratabilir. Problemli dokunun temizlenmesi ağrıyı yok ederek konforu hızlıca sağlayabilmektedir. Ortalama çözüm süreci 4-9 ay aralığına denk gelse de kimi ağır tablolar %100 çözüme ulaşmayabilir.

Bu Uygulamanın Temel Özellikleri

Mantarlı Tırnak Bakımı aşağıda yer alan niteliklere sahip bir Podolojik Yaklaşım’dır.

  • Ağrısızdır.
  • Etkilidir.
  • Risk oluşturmaz.
  • Çok yönlüdür.
  • Diyabetli dostudur.
  • Hızlıdır.
X