0 (216) 553 34 36 iletisim@podoworld.com.tr Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bakımlar

Medikal Ayak Bakımı

Medikal Ayak Bakımı, ayağın geneline uygulanan, birtakım ayak sorunlarının habercisi ya da risk bulgusu olarak değerlendirilen unsurların ortadan kaldırılması amacıyla ayağın korunmasına yönelik yapılan bir girişimdir.

Ayak bakımını sağlamakta güçlük çeken yaşlılar, engeli bulunan, kronik rahatsızlığı olan, uzun süre ayakta kalan, zorunlu olarak sıklıkla yanlış ayakkabı seçimi yapan ve ayağının pedikür işlemlerine kıyasla tıbbi yaklaşımlarını tercih eden kişiler Medikal Ayak Bakımı yaptırabilir.

Medikal Ayak Bakımı ne kadar sürer?

Temel ayak muayenesi ile birlikte medikal ayak bakımı işlemi yaklaşık yarım saat sürer (ilk muayene ~5 dakika, bakım işlemi ~25-40 dakika; toplamda ~30-45 dakika) ve tek seanslık bir uygulamadır. Bireylerin tercihi doğrultusunda bakım işlemi belirli periyotlar halinde tekrar edilebilir. Podolog değerlendirmesiyle önerilen ideal ayak bakım aralığı 1 aydır.

Medikal Ayak Bakımı işlemi tek başına uygulandığında ayaktaki sorunları ortadan kaldırmayabilir. Örneğin, nasır sorunu olan bireylerde daha teknik ve detaylı uygulama olan Nasır Bakımı; mantar sorunu olanlarda ise Mantarlı Tırnak Bakımı adı altında küretaj işlemi barındıran uygulamalar tercih edilmelidir. Ayağınıza uygun yaklaşım her işlemin öncesinde muayenenin sağlandığı podolog tarafından size aktarılır.

Bu Uygulamanın Temel Özellikleri

Medikal Ayak Bakımı aşağıda yer alan niteliklere sahip bir Podolojik Yaklaşım’dır.

  • Ağrısızdır.
  • Etkilidir.
  • Risk oluşturmaz.
  • Çok yönlüdür.
  • Diyabetli dostudur.
  • Koruyucudur.
X