0 (216) 553 34 36 iletisim@podoworld.com.tr Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Hizmetlerimiz

Neler
Yapıyoruz?

Bilinen ayak sorunlarının ağrısız, hızlı ve etkili çözümleriyle tanışın! Sadece podolog kontrolünde uyguladığımız işlemlerimiz ayak sorunlarınızın alternatif uygulamalara kıyasla daha kısa sürede ve konforlu şekilde çözüme ulaşmasını sağlar.

img1
Podolojik Yaklaşımlar

Uygulamalarımız

Mantarlı Tırnak Bakımı

Mantarlı Tırnak üzerinde uygulanan hastalıklı dokunun Podolojik frez ve motorlu cihaz kullanımıyla kürete edilmesi işlemidir. Mantarlı Tırnak Bakımı sadece podolog tarafından uygulanan tırnağın artık vücuda ait olmayan kısımlarının medikal yolla temizlenmesi işlemidir.

Detaylar

Medikal Ayak Bakımı

Medikal Ayak Bakımı, ayağın geneline uygulanan, birtakım ayak sorunlarının habercisi ya da risk bulgusu olarak değerlendirilen unsurların ortadan kaldırılması amacıyla ayağın korunmasına yönelik yapılan bir girişimdir.

Detaylar

Deforme Tırnak Bakımı

Deforme Tırnak Bakımı, tırnak üzerinde daha önce yaşanan çeşitli travma ya da operasyon durumları sonucu tırnakta oluşan kalıcı şekil bozukluğu durumuna karşı uygulanan bir bakımdır.

Detaylar

Nasır Bakımı

Nasır Bakımı, vücudun cilt üzerinde oluşturduğu savunma mekanizmasının bir göstergesi olan nasırlı bölgenin Podolojik Yaklaşımlar’ın temelini oluşturan frez ve motorlu cihazların kullanımıyla tamamının temizlenmesi işlemidir.

Detaylar

Çatlak Topuk Bakımı

Çatlak Topuk Bakımı ayağın topuk bölgesi üzerinde ileri safhalara ulaşarak gelişen nasırların çatlaması üzerine tüm bölgeye uygulanan temizleme işlemdir. Çoğu durumda basınç problemlerinin eşlik ettiği bu tabloda temizleme işleminin yanı sıra krem ve tabanlık desteği de gerekebilmektedir.

Detaylar

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabete bağlı gelişen ayak sorunlarında ayağın tümüne uygulanan medikal bakım işlemidir. Diyabetik Ayak Bakımı, ayakta bir yaranın varlığında ya da yokluğunda uygulanabilir.

Detaylar

3TO Spange Tel Uygulaması

3TO Tel Uygulaması, batık tırnak üzerinde uygulanan, tırnağı yeniden şekillendirmeyi esas alarak kalıcı çözüm sağlayabilen bir uygulamadır.

Detaylar

Omega Tel Uygulaması

Omega Tel Uygulaması tek bir tel üzerinde tırnağa uygun şekillendirme yapılarak tırnak plağına yerleştirilen bir tel mekanizmasıdır.

Detaylar

Ayağın Fiziki Değerlendirmesi

Bu uygulama, ayak sorunlarına yönelik yapılan girişimlerin öncesinde ayağı tanımak, herhangi bir hastalıklı ya da hastalık riski teşkil eden unsurların olup olmadığını araştırmak ve bu bilgiler doğrultusunda gerekli uygulama planını oluşturmak amacıyla yapılan girişimdir.

Detaylar

Statik ve Dinamik Yürüme Analizi

Ayakta basınç bozukluğu ve buna bağlı ayak/bacak ağrıları olanlar, ayağın plantar (taban) yüzünde sürekli nasır şikayeti bulunanlar, uzun süreli ayakta kalanlar, sporcular, obezite sorunu yaşayanlar, doğuştan gelen kemik deformasyonu yaşayanlar ve diyabete bağlı gelişen ayak yarası bulunan bireyler analiz konusunda değerlendirilmektedir.

Detaylar

Tabanlık Uygulaması

Tabanlık, ayağın yere olan teması esnasında yaşadığı basınç bozukluğunu gidermek, başta ayağın plantar yüzü olmak üzere ayakta gelişen yaraların iyileşmesine katkıda bulunmak ve birtakım ayağın şekil sorunlarına yönelik gelişen inatçı nasır şikayetlerini ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan bir sistemdir.

Detaylar
X