Mantarlı Tırnak Bakımı kimlere uygulanır?

En sık rastlanan ayak sorunlarından biri olan tırnak mantarı tablosuna karşı uygulanan bakım işlemi her yaş grubunda yapılabilir. Özellikle ileri yaşla birlikte görülme sıklığı artan kişilerde, ayağın neme maruz kalmasıyla sürekli olarak mantar riski bulunanlarda ve kronik rahatsızlıkları olanda Mantarlı Tırnak Bakımı tercih edilir.

Tırnak Mantarı nedir?

Blog yazımızı okuyun.

Tırnak Mantarı (Onychomycosis), ayak tırnaklarını veya tırnakları etkileyen bir mantar enfeksiyonunu belirtir. Tırnak Mantarı, tırnak matriksi, tırnak yatağı veya tırnak plakası dahil olmak üzere tırnak ünitesinin herhangi bir bileşenini içerebilir. Tırnak Mantarı hayatı tehdit edici değildir, ancak ağrıya, rahatsızlığa ve şekil bozukluğuna neden olabilir ve ciddi fiziksel ve mesleki sınırlamalar getirebilir. Tırnak Mantarı’dan kaynaklanan psikososyal ve duygusal etkiler yaygındır ve yaşam kalitesi üzerinde önemli bir etkisi olabilir.


Devamını Oku ❯❯

Mantarlı Tırnak Bakımı işlemi ne kadar sürer?

Temel ayak muayenesi ile birlikte bakım işlemi yaklaşık 40 dakika sürer (ilk muayene ~10 dakika,  bakım işlemi ~20-60 dakika; toplamda ~30-70 dakika) ve takip gerektiren bir uygulamadır. İlk randevuya kıyasla aylık bazda oluşturulan seanslarda işlem süresi kısalabilir. Mantar durumu söz konusu olduğunda bakım işlemine ek olarak tabip kontrollü ilaç tedavisi de gerekebilmektedir. Çoğu zaman mantara bağlı gelişen tırnaktaki şekil bozukluğu beraberinde batık ağrıları da yaratabilir. Problemli dokunun temizlenmesi ağrıyı yok ederek konforu hızlıca sağlayabilmektedir. Ortalama çözüm süreci 4-9 ay aralığına denk gelse de kimi ağır tablolar %100 çözüme ulaşmayabilir.

Bu uygulama ile ilgili diğer hizmetlerimiz: