fbpx

Statik ve Dinamik Yürüme Analizi

Statik analiz, kişinin hareketsiz bir halde ayaktaki duruşuyla mekanik bir platform üzerinde yapılan temel analizidir. Statik analizin birtakım uygulama çeşitleri olsa da çokça yaygın olanlar genelde dijital sistemlerdir. Dinamik analiz ise statiğe kıyasla ayağın hareket halinde yapılan yürüyüş analizidir.

Ayakta basınç bozukluğu ve buna bağlı ayak/bacak ağrıları olanlar, ayağın plantar (taban) yüzünde sürekli nasır şikayeti bulunanlar, uzun süreli ayakta kalanlar, sporcular, obezite sorunu yaşayanlar, doğuştan gelen kemik deformasyonu yaşayanlar ve diyabete bağlı gelişen ayak yarası bulunan bireyler analiz konusunda değerlendirilmektedir.

Statik ve Dinamik Yürüme Analizi işlemi ne kadar sürer?

Temel ayak muayenesi ile birlikte ayak analizi işlemi yaklaşık yarım saat sürer (ilk muayene ve analiz işlemi ~10 dakika, değerlendirme ~5 dakika; toplamda ~25 dakika) ve tek seanslık bir uygulamadır. Lüzum halinde ilk analizin sonrasında 6 aylık ya da yıllık analiz testleri de podolog kontrolünde tercih edilebilir. Analizin sonucuna göre aparat, özel ayakkabı ya da tabanlık planı gerekebilir.

Bu Uygulamanın Temel Özellikleri

Statik ve Dinamik Yürüme Analizi işlemi aşağıda yer alan niteliklere sahip bir Podolojik Yaklaşım’dır.

Tüm hizmetlerimiz sadece  alanında nitelikli ve üniversite mezunu podologlar tarafından uygulanır.

Bkz: Podolog kimdir?

Bize Ulaşın

Ücretsiz bilgi ve danışmanlık randevunuzu oluşturmak için bizi hemen arayın.