0 (216) 553 34 36 iletisim@podoworld.com.tr Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00

Batık tırnak sorunlarına nasıl müdahale ediyoruz?

Bilinen ayak sorunları arasında en sık rastlanılan olan Tırnak Batması (Onychocryptosis), her yaş grubunda görülebilen ve çoğu zaman ağrının da eşlik ettiği yaygın sorunlardan biridir. Ayak sorunlarına günümüz koşullarındaki yaklaşımlar tabip kontrolünde uygulanan cerrahi uygulamalar ve son 8 yıllık süreçte ülkemizde hizmet geçmişi bulunan podolog kontrollü Podolojik Yaklaşımlar’dır. Bkz: Podolojik Yaklaşımlar.

Son yıllarda artan batık sorunları, sadece cerrahi uygulamaların mevcut sorunları tamamen ortadan kaldırmadığı ya da belirli zaman sonra tablonun nüksünü ortaya koyduğunu göstermektedir. Özellikle batığa yönelik yapılan bu derin operasyonların tırnak üzerinde kalıcı şekil bozukluğunu da meydana getiren deformasyonlara neden olduğu gözlenmektedir.

Podoworld® olarak biz ne yapıyoruz?

Ayak sorunlarında en etkili ve gündelik yaşantıdaki konforu bozmayacak şekilde uygulamalar sağlıyoruz. Mevcut batık sorununuz en ileri haliyle enfeksiyonlu ve ağrılı bile olsa, yaptığımız girişimlerle ağrınızı anlık olarak ortadan kaldırabiliyor, batığın çözümünde gözle görülür etkin rol oynuyoruz.

Aşama aşama batık sorunlarınıza yaklaşımlarımızdan bahsedelim:

  • Ücretsiz olarak sunduğumuz ayak muayeneniz için size uygun gün ve saate randevunuzu oluşturuyoruz.
  • İlk randevunuzda öncelikli olarak ayak sorununuzu değerlendirip mevcut tablonun bulunduğu aşama, gelişim sebepleri hakkında sizi bilgilendiriyor ve geçmişine yönelik öyküsünü sizden dinliyoruz.
  • Batık sorununuzda en etkili, konforlu ve kısa sürede çözüme ulaşacak işlem planını oluşturup sizinle paylaşıyoruz. Bu hafif tablolarda tampon ya da pansuman desteği şeklinde olabilirken, ileri tablolarda ise tırnak teli (Orthonyxie) girişimi olabilir. Aynı zamanda katılmanız gereken randevu aralıkları, evdeki bakımınızda dikkat etmeniz gerekenler, işlem süresinde yapmamanız gerekenler gibi ekstra bilgilendirmeler de sağlıyoruz.
  • Eğer batık sorununuz bizim ele alabileceğimiz boyutta değilse ilk değerlendirmemizden sonra sizi ilgili tabip desteğine yönlendiriyoruz.
  • Oluşturduğumuz planın size yansıyacak ücret bilgilerini de aktardık sonra onayınızı alıyoruz.
  • Onayınızla planlanan işleme muayenenizden hemen sonra başlıyoruz ve merakınızı gidermek için işlem esnasında yapılan girişimle ilgili bilgilendirme sunmaya devam ediyoruz.
  • İşlem sonu bir sonraki randevu planınızı oluşturuyoruz, kayıt işlemlerinizi tamamlıyoruz ve hatırlatma randevunuzu kaydediyoruz.
  • Batık sorununuz arınana dek evde kesim müdahalesinde bulunmanıza gerek kalmıyor. Size önerdiğimiz krem ya da solüsyon desteklerini kullanıp kullanmamanız işlem sürenizi önemli ölçüde etkiliyor. Aynı şekilde ayarlı randevu aralıklarına uyumunuz da işlemlerinizden verim almanızda oldukça etkilidir.
  • Tüm işlemlerinizin sonunda evde uygulamanız gereken tırnak kesimi mantığını ve tercih edeceğiniz ayakkabılarda dikkat etmeniz gerekenler gibi temel bilgileri size sunarak sürecinizi tamamlıyoruz.

Batık sorunlarında birçok vaka, işlem süresinin son aylarında ağrının olmaması ile birlikte iyileştiğini düşünerek planlanan sürecini ihmal etmektedir. Bu ihmal, henüz düzeltme aşamasında olan batık sorununun nüks etmesine ve sürecin uzamasına neden olmaktadır.

Batık sorunlarınızda nerede olduğu fark etmeksizin işinin ehli bir podolog desteği almayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

X